pon. Paź 14th, 2019

zoiomoda.pl

Moda i znacznie więcej

Jak uchronić się przed słońcem?

2 min read
opalanie latem

Wakacje w pełni, ale najgorsza fala upałów z informacji z prognoz jeszcze przed nami. Jednak warto zadbać o nasze bezpieczeństwo oraz ochronę przed słońcem. Wypada więc na wyjazd zabezpieczyć się w kosmetyki do opalania. Szczególną uwagę powinni na to zwrócić rodzice wybierający się na wakacje ze swoimi dziećmi. Dlatego po jakie kosmetyki sięgnąć by cieszyć się wakacjami nie unikając słońca?

Chroń siebie i swoich najbliższych przed słońcem

jakie kremy wybrac

Wszystkim lato kojarzy się z odpoczynkiem i wakacyjnymi wyjazdami. Ale również jesteśmy narażeni na kontakt ze słońcem. Bez odpowiedniego zabezpieczenia naszej skóry ryzykujemy ryzyko poparzenia słonecznego albo innych poważnych chorób skóry. Jak więc możemy chronić się przed słońcem? Jedną z najczęściej stosowanych metod, jest użycie filtrów przeciwsłonecznych. To właśnie dzięki nim promienie słoneczne odbijają się od naszej skóry. Przez co uniemożliwiają przenikanie szkodliwego promieniowania w głąb skóry.
Szczególnie filtry tego typu można spotkać w kosmetykach do opalania i warto po nie sięgnąć. W przypadku dzieci, których skóra jest znacznie delikatniejsza i bardziej wrażliwa na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Najlepszym sposobem na jej ochronę, będzie sięgnięcie po preparaty zapewniające wysoką ochronę z oznaczeniem SPF 50.

Idealna ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci i dorosłych
Jak można zauważyć powyżej kremy z filtrem to bezapelacyjny towarzysz wakacyjnych wyjazdów. Dlatego też wypada postawić na produkty, które dają nam dużą gwarancję ochrony. Pośród kosmetyków ochronnych możemy znaleźć między innymi: emulsje do opalania, mleczka ochronne czy nawet hydrolipidowy krem do twarzy. Takie produkty, z pewnością będą w stanie zagwarantować odpowiednią ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych.
Emulsja ochronna – jest świetną propozycją dla osób posiadających wrażliwy rodzaj cery. Dodatkowa obecność fotostabilnych filtrów jakie można znaleźć w tego typu kosmetykach. Co dodatkowo zapewnia ochronę przed wysuszeniem, a nawet uszkodzeniami skóry, które także mogą być wynikiem działania słońca.
Mleczko ochronne to odpowiednia propozycja do dziecięcej skóry. Za sprawą formuły pielęgnującej mleczka gwarantuje wysoką ochronę zapewniając dziecięcej skórze ukojenie. Wypada dodać, że możemy znaleźć zarówno wcześniej wspomniana emulsja czy mleczko w wersjach wodoodpornych. Co sprawia, że także podczas zabaw wodzie nasze dzieci są w pełni chronione. 

A jakie są wasze sposoby ochrony skóry swojej, a także rodziny podczas wakacyjnych wyjazdów przed szkodliwym działaniem słońca?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.