nie. Wrz 22nd, 2019

zoiomoda.pl

Moda i znacznie więcej

Jaką szczotkę wybrać do codziennej pielęgnacji?

2 min read
szczotki do włosó

Obecnie obok wielu kosmetyków do pielęgnacji włosów, czeka na nas wiele innych rzeczy z jakich korzystają profesjonalni fryzjerzy, wśród których możemy znaleźć również szczotki. Dlatego specjalnie dla was przygotowaliśmy przegląd szczotek do włosów ze sklepu Beauty Supply – serdecznie zapraszamy!

Codzienna pielęgnacja przy pomocy szczotki

odpowiedni szczotka do włsów

Na samym początku wypada zaznaczyć, że szczotki do włosów można podzielić, z okoliczności na ich zastosowanie. W pierwszej kolejności i dość popularnym rodzajem są szczotki do codziennej pielęgnacji, a także rozczesywania oraz układania włosów. Po które sięga praktycznie każda kobieta i posiada je w swoim domu. Większa część szczotek pokryta jest powłoką ceramiczną. Zaś największym atutem z ich stosowania jest to, że są delikatne dla włosów i skóry głowy. Jest to bezapelacyjny fakt.

Masaż głowy przy użyciu szczotki

Wybór szczotek przeznaczonych do masażu głowy proponujemy osobom, których celem jest zapuszczenie włosów. Ponieważ masowanie skóry na głowie przyczynia się do pobudzenia cyrkulację w komórkach, co przyczynia się do szybszego porostu włosów. Wiele szczotek służących właśnie do masażu jest antybakteryjnych i antystatycznych. Na sam koniec warto zaznaczyć, że tego typu szczotki zapewniają większy połysk.

dbanie o włosy

Jak należy poprawnie szczotkować włosy?

Skoro już wiemy jakie są jedne z podstawowych szczotek, to również warto przedstawić jak prawidłowo używać tych szczotek. Pamiętajmy jednak, że jak możemy przy pomocy szczotek lub grzebieni poprawić kondycję włosów – ale również może to być w drugą stronę. Przyjęło się, iż najbardziej optymalne dla włosów jest czesanie ich maksymalnie dwukrotnie na dzień. Warto więc pokusić się na tą czynność rano oraz wieczorem, ale co najmniej przez minutę. 
Ważne jest aby nie czesać mokrych włosów, chyba że posiadamy do tego przeznaczoną szczotkę. Lecz warto szukać idealnych rozwiązań dla siebie i odnaleźć odpowiednią szczotkę dla siebie.

Podzielcie się w komentarzu waszymi spostrzeżeniami odnośnie szczotek oraz jakich używacie – lub po jakie lubicie sięgać podczas zakupów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.