zoiomoda.pl

Moda i znacznie więcej

Męskie marynarki – jak dobrać odpowiednią?

2 min read
męski styl

Marynarki to bez wątpienia część męskiej garderoby, która potrafi podkreślić męską sylwetkę. Nie ma wątpliwości iż każdy mężczyzna będzie w stanie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Jednak mimo wszystko często zdarza się nam popełnić różne błędy podczas doboru marynarki. Sprawdź z nami – jakie to błędy, aby ich uniknąć?

Odpowiednio skrojona marynarka, jest świetnym sposobem aby nadać męskiej sylwetce oczekiwanego kształtu. Tak więc warto się zastanowić nad tym, na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas doboru marynarki? Gdyż każdy mężczyzna posiada inny rodzaj sylwetki – dlatego istotne jest aby marynarki wybrane przez nas były idealnie dopasowane do danej sylwetki.

Dopasowanie męskiej marynarki

dopasowana marynarka

Podczas wyboru marynarki, należy pamiętać że nie powinna ona być za bardzo szeroka w barkach. Lecz dość często można właśnie taki widok spotkać na ulicy, każdego miasta. Przeważnie jest to spowodowane tym, iż marynarki są zbyt duże dla ich posiadaczy. Oprócz tego, że marynarka nie powinna być zbyt szeroka, to również nie powinna ona załamywać się w miejscu ramion. Równie podobnie jest w przypadku tali i jej wcięcia – to właśnie dobrze skrojona marynarka jest w stanie ją odpowiednio podkreślić. Dlatego ta część garderoby jest w stanie idealnie odmienić o 180 stopni wygląd sylwetki. Jedynym wyjątkiem są zbyt duże modele u mężczyzn posiadających nieco większy brzuszek – w tym przypadku nie wygląda to za dobrze.

Jak dobrać idealnie skrojone marynarki?

idealna długosc

Długość marynarki powinna zawsze kończyć się nad pośladkami, bądź sięgać maksymalnie do ich połowy. Za krótkie marynarki to dość często spotykany błąd u Panów posiadających znacznie szersze biodra i wąskiej obręczy barkowej. Warto starać się tego unikać, gdyż niezbyt dobrze to wpływa na proporcjonalne prezentowanie się takiej sylwetki.
Dodatki to również istotny wybór podczas dobierania marynarki, ponieważ stanowią niekiedy kluczowy element stylizacji. Zbyt przesadnie przerobionych propozycji marynarek warto się wystrzegać. Natomiast jeżeli szukamy czegoś na co dzień spośród dodatków to świetnym wyborem mogą okazać się poszetki. Ostatnio również można zauważyć, że dużą popularnością cieszą się fasony marynarek w kraciaste wzory lub wzbogacone o interesujące naszywki. 

A wy na jakie rzeczy zwracacie podczas wyboru marynarki? Podzielcie się tym z nami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © Zoiomoda.pl | Newsphere by AF themes.