pon. Paź 14th, 2019

zoiomoda.pl

Moda i znacznie więcej

Poszetka – jakie ma zastosowanie?

2 min read
biała poszetka

Dla większości mężczyzn właściwe zastosowanie poszetki nie jest do końca dobrze znany. Warto więc poświęcić chwilę i zastanowić się nad jej zastosowaniem, aby móc rozwiać niejasne wątpliwości.
Na samym początku najlepiej zacząć od podstaw i dowiedzieć się – jak prawidłowo Panowie powinni je nosić i gdzie jest ich właściwe miejsce.

Poszetka i mity z nią związane!

idealny wybór

Oprócz tego że poszetka jest nieraz błędnie nazywana jako butonierka czy brustasza. To wypada zaznaczyć, że są to typowe określenia dla jedwabnej, ozdobnej chusteczki będącej jednym z bardziej stylowych męskich akcesoriów. Jednak jedyną poprawną nazwą nie jest żadna z powyższych tylko poszetka.
Lecz również i te nazwy również występują w towarzystwie poszetki. Gdy poszetka zawsze noszona jest w brustaszy, zaś w przypadku butonierki wpinane zostają kwiaty. Oto właśnie w taki sposób jesteśmy w stanie rozróżnić te wszystkie trzy pojęcia.

Tak więc czym jest poszetka?

Jest to niewielkich rozmiarów chusteczka, które występują w różnych wydaniach – od jednolitych po niepowtarzalne wzory. Najbardziej popularnym sposobem składania poszetki, jest taki aby niewielka część materiału wystawała z brustaszy. Wypada owiać mit, w którym Panowie uważają że poszetka wyłącznie pasuje do eleganckich na specjalne okazje. Jednak Panowie mogą po nie śmiało sięgać także i do sportowych jak także tweedowych marynarek na co dzień. Pozwoli to odmienić sportowy styl marynarki dodając jej nutkę elegancji.

Poszetka – jaka jest jej rola?

Aby rozwiać wątpliwości – poszetka to ozdobny dodatek, świadczący o tym iż mężczyzna posiadający go doskonale orientuje się pod kątem elegancji. Temu warto obalić mit, który krąży że poszetek służy wyłącznie jako serwetka do wykwintnej kolacji bądź czyszczenia butów.
Oprócz tego częstym błędem, z jakim możemy się spotkać potraktowanie dodatku jakim jest poszetka na równi z muchą czy krawatem. Gdyż jest ona być traktowana jako towarzysz wyżej wymienionych elementów. Genialnie jest skupić się na tym aby, powinny być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Natomiast powinny pasować do siebie wyłącznie pod względem kolorystycznym. Dzięki temu uzyskamy niepowtarzalny efekt. 

A czy wy sięgacie po takie dodatki jak poszetka? Czy może zainteresował was ten dodatek po zapoznaniu się z artykułem? Podzielcie się swoimi odpowiedziami w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.