pon. Paź 14th, 2019

zoiomoda.pl

Moda i znacznie więcej

Buty idealne na wiosnę – espadryle

2 min read
letnie buty

Jeszcze nie jedna fala upałów przed nami. Ale nawet kiedy za oknami temperatury sięgają 30 stopni, wiele kobiet ze względu na pracę. Zmuszona jest do zakładania pełnego obuwia. Gdyż sandały czy klapki nie sprawdzają się w biurowym dress code. Jednak espadryle stają się świetnym rozwiązaniem i wyborem do eleganckiej spódnicy czy stylowego kombinezonu.

Buty jakimi są espadryle, możemy znaleźć w wielu ciekawych wersjach. Od modeli na płaskiej podeszwie po opcje na koturnie, zapinane, z otwartymi palcami jak również odkrytymi stopami. Niezależnie od tego jaki model wybierzemy, pamiętać należy iż espadryle należą do grona najwygodniejszych butów po jakie możemy sięgnąć latem.

Espadryle i ich historia

Espadryle z tego co możemy się dowiedzieć, są znane już co najmniej od czasów średniowiecznych. Przeważnie sięgały po nie przeważnie wtedy niższe warstwy społeczne. Według historyków jest to typ obuwia, po które chętnie sięgali mieszkańcy Hiszpanii oraz na południowym wybrzeżu Francji. Był to częsty wybór wśród chłopów, gdyż woleli je nosić zamiast ciężkich trzewików czy ciżemek. Warto również zaznaczyć iż dawniejsze modele espadryli męskich jak i damskich wyglądały niemalże podobnie.

Espadryle buty damskie, które podbiły świat

Jednak już w połowie lat 60-tych tego wieku espadryle otrzymały swoje drugie życie. Lecz to na początku lat 70-tych, została stworzona kolekcja satynowych espadryli damskich. Były to jedne z butów, których cena tak niebotycznie poszła w górę. Przez co niegdyś buty noszone przez chłopów znalazły się na stopach znacznie zamożniejszych. Dzięki czemu stały się obiektem pożądania wszystkich.

Obecnie espadryle możemy znaleźć w bardzo przystępnych cenach. Tym bardziej w kolekcjach wielu sklepów, jesteśmy w stanie znaleźć różne modele wiązane, zapinane czy nawet na koturnie. Dlatego espadryle są świetnym wyborem, dla wielu Pań. Latem jak najbardziej warto mieć w swojej szafie kilka par, które będziemy w stanie dopasować do okazji. Zakładając je do letnich sukienek, spódnic czy nawet podczas wakacyjnych wyjazdów nad morze. 

A czy wy jesteście fanami espadryli i posiadać przynajmniej jedną parę w swojej szafie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.