pon. Paź 14th, 2019

zoiomoda.pl

Moda i znacznie więcej

Sznaucer olbrzym – idealny pies dla każdego?

3 min read
sznaucer olbrzymi

Rasa psa uważana za jedną z najspokojniejszych z przedstawicieli sznaucerów.  Słynie on z cudownego usposobienia. Cechuje się tym, iż jest bardzo opiekuńczy i odważny. Dzięki temu że nie jest agresywny oraz w pełni pozytywnie nastawiony do ludzi. Świadczy o jego cudownym charakterze i niepowtarzalności.

Oprócz pozytywnego nastawienia do ludzi cechuje je również akceptacja innych psów. Sznaucery olbrzymie są uznawane za szalenie inteligentne. Można to u nich zauważyć podczas przeprowadzanych z nimi szkoleń. Dodatkowo zdarza się, że można u nich zauważyć także pewną cechę człowieczeństwa. Gdy zostanie przez swojego opiekuna błędnie skarcony będzie miał żal do niego i przez pewien czas nie będzie wykonywał jego poleceń.
Na co dzień sznaucer olbrzymi jest skutecznym obrońcą, w razie zagrożenia swojego właściciela od razu stanie w jego obronie. Dopiero podczas spacerów pies ten zmienia się w pełną energii  petardę. Jest zawsze skory do zabaw, dodatkowo bardzo kocha wodę. Podczas zabaw w okolicy wody, wystarczy na chwilę spuścić z niego uwagę a momentalnie potrafi się w niej znaleźć.

Długowieczny i zdrowy sznaucer.

Jedyną słabością tych psów są pasożyty, na które nie są odporne i wywołujące u nich choroby skóry. Zdarzają się przypadki, w których jedna pchła wprowadza sznaucera olbrzymiego w taki stan że pies potrafi dla siebie wygryźć całą sierść aż do krwi. Temu też bardzo istotne jest zabezpieczenie go przed tego typu pasożytami. Kolejną chorobą, która występuje u tej rasy psów jest przebiałkowanie, ale w tym przypadku przeważnie wystarczy podać dla pupila karmę z mniejszą zawartości protein.

Dla jakich osób pasuje sznaucer olbrzym

Z pewnością będzie świetnym wyborem dla rodzin. Miłe jego usposobienie widać po tym jak jest przywiązany do wszystkich domowników, tym bardziej do dzieci. Warto zwrócić uwagę, że izolacja tej rasy psa może bardzo negatywnie odbić się na jego psychice, przez co pies zdziczeje. Sznaucer podobnie jak mężczyźni późno dorastają przez co przez długo są dużymi dziećmi dla swoich właścicieli. Przejawiają to ogromną aktywnością, po 2-3 latach pies nie jest już tak aktywny.

Śmiało można stwierdzić, iż sznaucer olbrzym jest to bardzo inteligentne zwierzę, które nie dość, że bardzo łatwo się uczy to i czerpie przyjemność ze szkoleń, w których uczestniczy. Warto postawić na jego naukę jak najwcześniej. W późniejszym czasie bezapelacyjnie będziemy tylko się cieszyć z posiadania takiego czworonożnego przyjaciela.

zabarwa sznaucera

Co lubi sznaucer olbrzym?

Bez wątpienia każdy sznaucer olbrzym ma władcze zapęd, a także mocną tendencję by zdominować innych. Świetnie wykorzystuje słabość właściciela, przez co dosyć szybko potrafi wejść mu na głowę. Codziennie warto mu przypomnieć, kto rządzi i że to on na wykonywać wszelkie komendy jakie mu zlecimy. Psy te uwielbiają spacery podczas których nie wykazują do nikogo agresji. Często jednak lubią bawić się z innymi zwierzakami, przez co mogą znikać z pola widzenia na dłuższy czas.

Sznaucer olbrzym – jego zalety i wady

Wiele z zalet jak, że i wad mogło się wcześniej pojawić. Jednak warto je przedstawić w jednym miejscu. Zacznijmy od zalet tego psa bo ich jest najwięcej. Jest bardzo przywiązany co udowadnia to że jest świetnym stróżem swoich właścicieli. Pozytywne nastawienie do dzieci sprawia, że jest idealnym towarzyszem, każdej rodziny. Dodatkowo posiada też istnie człowiecze cechy takie jak spokój oraz zrównoważenie ukazują go jako świetnego towarzysza na przykład podczas wieczornych spacerów. Warto podkreślić również tych kilka wad mimo, że ich jest znacznie mniej wypada o nich wspomnieć. Chęć dominacji, którą czasem przejawia wymaga delikatnego temperowania. Jednak największą wadą o której zostało wspomniane wcześniej jest wymagana regularna higiena, jeżeli chcemy troszczyć się o zdrowie naszego pupila.

Jednak, wiele pozytywnych cech tego psa przemawia za tym iż będzie dla każdego człowieka wiernym i oddanym przyjacielem przez całe swoje życie. Wystarczy tylko o niego zadbać tak jak on będzie dbał o swoich właścicieli.

1 thought on “Sznaucer olbrzym – idealny pies dla każdego?

  1. Jak dla mnie każdy pies jest idealny. Ludzie muszą je tylko kochać i troszczyć się o nie, a nie zawsze tak się dzieje. Tak czy siak Kocham wszystkie psiaki 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.