pon. Paź 14th, 2019

zoiomoda.pl

Moda i znacznie więcej

Jak walczyć z cellulitem?

3 min read
Walka z cellulitem

Problem jakim jest cellulit, to coś z czym spora część kobiet boryka się. Tym bardziej dla większości stanowi poważny orzech do zgryzienia. Wypada zaznaczyć, że nie muszą one w tym samym czasie walczyć z nadwagą – sprawdź z nami jak walczyć z tym problemem!

Pomimo, iż cellulit nie jest uznawany za chorobę to jednak świadczy o tym że w organizmie pojawiły się pewne zaburzenia. Warto więc w pierwszej kolejności dowiedzieć się, co może wpływać na powstawanie cellulitu, zanim podejmiemy z nim walkę.

Co to cellulit i co go powoduje?

piękne ciało

Cellulit to problem, pojawiający się przeważnie u Pań, powstaje on gdy część podskórnej tkanki tłuszczowej. Natomiast skóra w jej miejscu staje się chropowata, a tkanka łączna znajdująca się blisko skóry staje się widoczna. Przez co następstwem jest słabe ukrwienie tychże miejsc, co się przyczynia do pojawienia się obrzęków. I to właśnie wszystkie wymienione powyżej czynniki sprawiają, że tkanka tłuszczowa jest jeszcze bardziej widoczna. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że obecnie cellulit uznany jest za defekt. Lecz już dość zaawansowanej formie, może przeistoczyć się w dość poważne zmiany chorobowe. Temu nie można już na samym początku ignorować żadnych zmian, jakie zaczynają się pojawiać.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Żeby zapobiegać powstawaniu, wypada zastanowić się nad prowadzonym przez nas trybem życia. Tego typu problemy powstają w głównej mierze właśnie poprzez – niedostatecznie nawadnianie organizmu, dietę bazującej na przetworzonych produktach. Ale również brak aktywności fizycznej, przyczynia się do szybszego pojawiania się i pogłębiania cellulitu. Warto także pamiętać, że nie tylko to może być przyczyną powstania cellulitu. Jego powstawanie może być także spowodowane zaburzenie gospodarki hormonalnej. Mianowicie mają na to wpływ takie hormony jak insulina czy estrogen – gdyż one mogą także stać się przyczyną pojawienia się cellulitu. Ostatnim czynnikiem, na który nikt z nas nie ma wpływu jest genetyka – przez co nasz ciało może mieć naturalną skłonność do tej przypadłości. 

Jak walczyć z cellulitem?

Jeżeli planujemy rozpocząć nierówną walkę z przeciwnikiem jakim jest cellulit, musimy działać w różnych kierunkach. Na samym wstępie tryb prowadzonego przez nasz życia powinien zmienić się diametralnie. 

Dlatego na wstępie warto wprowadzić do swojej codzienności odrobinę aktywności fizycznej. Dzięki temu zapewnimy prawidłowe ukrwienie, a co za tym idzie zniwelujemy widoczność obrzęków pojawiających się na skórze. Nawadnianie się także jest niezwykle istotne – w takim wypadku dobrze jest sięgać po wodę mineralną, która jest niezwykle bogata w magnez oraz inne mikroelementy.
Kolejnym niezwykle trudnym do osiągnięcia czynnikiem w dzisiejszych czasach jest unikanie stresu. Gdyż to on wpływa na hormony dość negatywnie, a to przekłada się na metabolizm. Jedną z ostatnich rzeczy, które warto odstawić będzie alkohol – ponieważ on także zakłóca przebieg libido. Oczywiście w przypadku uroczystości warto go ograniczyć do symbolicznego spożywania. 

To kilka naszych porad oraz spostrzeżeń odnośnie cellulitu i walki z nim. Jeśli Ty również walczysz, lub walczysz z cellulitem, to podziel się w komentarzu swoimi walki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.