pon. Paź 14th, 2019

zoiomoda.pl

Moda i znacznie więcej

Jak zaplanować swoją podróż z dzieckiem?

3 min read
przyjemna podróż z dziećmi

Dużo tanich linii lotniczych, rosnąca ilość aut czy otwarte granice na Zachód. To wszystko sprzyja, większej ilości podróży. Dlatego też wiele z nas postanawia wybrać się w podróż z dzieckiem. Jednak taki wyjazd musimy dokładnie zaplanować. 

Jeszcze parę lat temu podróże z małym dzieckiem, były uznawane za fanaberie. Ponieważ uważano, iż dziecko nie czerpie nic z uroków wycieczki. Lecz to dość mylne podejście, dzieci na swój sposób doceniają przygodę. Tym bardziej otoczenie, które podczas podróży się zmienia. Dlatego wiele kobiet docenia urlop macierzyński i wykorzystuje go na długie podróże. Jednak wypada się do nich także w odpowiedni sposób się przygotować. 

Podróż z dzieckiem autem

wakacyjne wyjazdy

Bez dwóch zdań, podróż samochodem jest jedną z najchętniej wybieranych form podróży wraz z dziećmi. Wypada jednak przed podróżą zadbać o komfort podróży naszego dziecka i zaopatrzyć się w wygodny fotelik. Dzieci przeważnie w podróży większości śpią. Ale zanim wybierzemy się, w dłuższą warto wybrać się w wycieczkę do miasta obok. Żeby sprawdzić jak znosi dłuższe podróże. Dzięki czemu będziemy w stanie nie ryzykować choroby lokomocyjnej.

Postój w podróży
Wybierając się w podróż z dzieckiem, warto być przygotowanym na dość częste postoje. Jeżeli podróż trwa od kilku do kilkunastu godzin, najlepiej zatrzymać co 1,5 – 2 godzin. Dodatków pamiętajmy, że nie każda stacja restauracja – posiada miejsce, w którym można spokojnie przewinąć dziecko.
Warto w takim wypadku skupić uwagę na przydrożne fast foody, jeśli nie jesteśmy fanami tego typu jedzenia. To jednak to miejsce będzie odpowiednie, aby się zatrzymać z dzieckiem i je móc przewinąć.
Niestety także wypada mieć na uwadze, że wybierając się w podróż możemy natrafić na korki. Gdzie co ważniejsza nie tylko my ale, w szczególności maluchy nudzą się. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zabranie w taką podróż, tabletu z bajkami czy nawet książeczek z którymi dziecko nie miało styczności.  Dzięki czemu odwrócimy uwagę dziecka od monotonii podróży.

Czego nie możesz zapomnieć wybierając się w podróż z dzieckiem?

Oprócz bajek czy pieluszek, nie zapomnij zabrać ze sobą smaczne przekąski takich jak – musy owocowe, sałatki bądź chrupki kukurydziane. Wielu rodziców zwraca jednak uwagę aby unikać słodyczy w podróży – ponieważ cukier może pobudzić dzieci.
Obok przekąsek również wypada pamiętać, żeby zorganizować sobie podręczną apteczkę nie tylko tą samochodową. Którą najlepiej wyposażyć lekarstwa, środki przeciwbólowe na przykład na ból głowy, brzucha itd. Dodatkowo wypada mieć w podróży z dzieckiem butelkę ze świeżą wodą.

Pamiętajmy, że krótka wycieczka czy długa podróż to również zarówno dla dziecka jak i dla nas ciekawe doświadczenie! Podzielcie się w komentarzu czy lubicie podróżować z dziećmi? A może dopiero planujecie z nim swój pierwszy wyjazd? Podzielcie się tym z nami, w komentarzu.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.