pon. Paź 14th, 2019

zoiomoda.pl

Moda i znacznie więcej

Pompa ciepła – tanie i komfortowe ogrzewanie

3 min read
ciepły dom

Koszty życia rosną w zastraszającym tempie, w związku z tym ludzie szukają oszczędności gdzie się tylko da. Wszyscy dobrze wiedzą, że poza produktami spożywczymi najwięcej pieniędzy pochłaniają wydatki związane z mieszkaniem, a dokładniej z ogrzewaniem. Każdy z nas poszukuje komfortowego oraz w miarę taniego ogrzewania, dlatego z pomocą przychodzi nam nowoczesna pompa ciepła.

Podsumowując wydatki na utrzymanie budynku mieszkalnego, zauważymy iż to właśnie dwie trzecie ściśle związana jest z ogrzewaniem. Prost pompa ciepła potrafi zapewnić nam niskie koszty przy bardzo długim działaniu. Aktualnie produkowane pompy charakteryzują się niezawodnością oraz oszczędnością. Dodatkowo warto podkreślić to, że są one bardzo przyjazne dla naszego środowiska.
Warto podkreślić, iż w Szwajcarii praktycznie co trzecie domostwo jest wyposażone w pompę ciepła. Polska należy do krajów prężnie rozwijających się, dlatego i u nas corocznie pompy ciepła zyskują na popularności.

Pompa ciepła – dlaczego warto jest ją używać?

pompa ciepal na wiosne
 • Wykorzystanie pompy ciepła powoduje obniżenie kosztów związanych z budową domu. Nie musisz budować miejsca magazynowego, w którym będziesz przechowywał opał. Dodatkowo nie potrzebujesz komina.
 • Oszczędzisz czas na poszukiwaniu dobrych i tanich surowców. Powiedzmy sobie szczerze – jest to bardzo istotne przy niektórych rozwiązaniach, gdyż jakość oddziałuje na trwałość kotłów grzewczych, a także ich awaryjność.
 • Dobra pompa ciepła nie będzie wymagała dodatkowej obsługi. Wystarczy odpowiednio ustawić regulator, a pompa stanie się idealnie tanim źródłem ciepła w naszym domu.
 • Wykorzystując pompę ciepła możesz być pewny, żę poniesione nakłady zwrócą się w okresie 5-7 lat.
 • Dobrze wykonana pompa ciepła cieszy się zawsze długowiecznością. Prawidłowo skonfigurowana działa do 50 lat.
 • Wszyscy wiedzą jak ważna jest w dzisiejszych czasach ekologia. Pompa ciepła nie zanieczyszcza środowiska, dlatego w bardzo przystępny sposób można uzyskać na nią dofinansowanie bądź kredyt proekologiczny.
 • Z wielkim prawdopodobieństwem można przypuszczać, iż nowoczesne pompy ciepła będą wykorzystywać do zasilania tzw zielony prąd czyli energię z odnawialnych źródeł.
 • pompa ciepłą idealnie współgra z dodatkowymi instalacjami takimi jak kolektory słoneczne czy wodne kominy, a także wszelakimi kotłami gazowymi, olejowymi.
 • pompa ciepła w letnie dni może chłodzić pomieszczenia.

Pompa ciepła – co warto o niej wiedzieć?

Jak każde urządzenie tak i pompy ciepła mają swoje plusy i minusy. Urządzenie to ma dosyć wysoką cenę początkową, jednakże trzeba mieć na uwadze, że szybko się zwraca. Mimo wszystko jest to zdecydowanie jedna z lepszych alternatyw dla ogrzewania tradycyjnym sposobem.

Nowoczesne budynki praktycznie zawsze wykorzystują pompy ciepła. Zdecydowanie o wiele niższe koszty niż to ma miejsce z gazem płynnym oraz olejem opałowym. Można powiedzieć, że jest to idealne rozwiązanie dla budynków energooszędnych, które to mają bardzo małe zapotrzebowanie na ciepło.

Pompa ciepła również może być oszczędna

Pompa ciepła jest zdecydowanie niskotemperaturowym źródłem ciepła w budynku. Cała instalacja grzewcza w mieszkaniu powinna być odpowiednio przystosowana do niej. Budynki ogrzewane za pomocą pompy ciepła muszą być wyposażone w nowoczesne ogrzewanie ścienne bądź podłogowe. Korzystanie z takich rodzajów ogrzewania pozwala to na dużą bezwładność cieplną co powoduje przerwy w pracy pompy, przy czym komfort ogrzewanych pomieszczeń nie ulega zmianom.
Wykorzystując pompy ciepła nie musimy stawiać tylko i wyłącznie na nowe budownictwo. Możemy wykorzystywać je również w budynkach zmodernizowanych.

Każdy, kto zdecyduje się na wykorzystanie pompy ciepła nie musi od razu rezygnować z działających kotłów gazowych czy olejowych z których korzysta. Pompy ciepła idealnie sobie z nimi radzą. Instalacje można odpowiednio dopasować. Wówczas cała instalacja będzie bardziej ekonomiczna.

3 thoughts on “Pompa ciepła – tanie i komfortowe ogrzewanie

 1. Szczerze polecam montaż pompy ciepła w domu. Gdy dwa lata temu się budowaliśmy, stanęliśmy przed tym dylematem i zdecydowaliśmy się na pompę powietrze-woda od LG, w połączeniu z panelami słonecznymi. Koszty prądu dzięki temu nie są wysokie, a dodatkowo nie zanieczyszczamy powietrza.

 2. Nie wiem czy bym się przekonał do pomp ciepła. Mam teraz ogrzewanie CO na węgiel. Ciężko nawet mi się przekonać do ekogroszku, bo jest mniej wydajny i często ma gorsze ceny. Mam od lat sprawdzonego dostawcę w Wesołej w Warszawie i chyba nie zaryzykowałbym kolejnej wymiany pieca na coś nowszego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.