pon. Paź 14th, 2019

zoiomoda.pl

Moda i znacznie więcej

Aneks kuchenny – jak go dobrze urządzić?

2 min read
wymarzona kuchnia

Obecnie dość często możemy się spotkać, z tego typu rozwiązaniami w nowych mieszkaniach. Gdyż wiele osób rezygnuje z pomieszczenia w całości poświęconemu kuchni.

To właśnie na ich rzecz powstają wspomniane aneksy. Warto się więc zastanowić, jakie rzeczy powinny wzbogacić taki aneks kuchenny, abyśmy mogli się czuć swobodnie i przygotowanie posiłków było dla nas przyjemnością?

Wolnostojące meble czy kuchnia zabudowana?

przemślana kuchnia

Jest to bez wątpienia jeden z głównych dylematów przed jakimi stajemy stawiając na aneks kuchenny. Jednak ogromną popularnością cieszą się kuchnie zabudowane, dzięki którym każdy jest w stanie optymalnie zagospodarować nawet najmniejszą niewielką część miejsca. Dlatego też według wielu osób kuchnia zabudowana jest znacznie lepsza od aneksów kuchennych.
Natomiast meble modułowe ja te ze strony https://wykonczymy.pl/meble/kuchenne.html posiadają znaczną przewagę, ze względu na swoją cenę. Ale także możemy znaleźć szafki wolnostojące, które możemy skompletować i wykorzystać w pełni ekonomiczne miejsce – oczywiście wszystko zależy, który typ umeblowania będzie bardziej dla nas odpowiednie.

Niezbędne sprzęty w kuchni
Podczas urządzania kuchni, pamiętać warto że dość ważne również oprócz mebli są sprzęty AGD. Ponieważ w kuchni nie może zabraknąć niezbędnych rzeczy jak na przykład lodówka. Co do gotowania warto Postawić na kuchenki elektryczne bądź gazowo-elektryczne. Jeśli mowa o gotowaniu, to w kuchni nie może zabraknąć okapu, który wciągnie całą parę czy zapachy unoszące się podczas gotowania. Oprócz tego również, w kuchni przyda się mikrofala – których można znaleźć wiele modeli gotowych do zabudowania.

Aneks kuchenny czy może połączyć go z wyspą?

Żeby powiększyć część roboczą w kuchni, możemy się pokusić o dodanie w niej wyspy. Dzięki niej będziemy w stanie zyskać dodatkowe miejsce do krojenia, gotowania czy nawet przechowywania naczyń. Dodatkowo w przypadku aneksu kuchennego, rozdzieli przestrzeń między kuchnią a strefą dzienną. Jeżeli jednak miejsce Tobie nie pozwala na takie zagospodarowanie miejsca. Wówczas możemy postawić  wąski barek lub mały stolik. Bez wątpienia nie uzyskamy takiego efektu wizualnego jak w przypadku wyspy. Lecz ułatwi to organizację pozostałej przestrzeni.

Podzielcie się w komentarzu, jakie jest wasze zdanie i oczywiście czy chcielibyście mieć aneks kuchenny w swoim mieszkaniu?

1 thought on “Aneks kuchenny – jak go dobrze urządzić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.