kobieta opierająca się na swoich dłoniach
Strefa urody

Sauna do twarzy – wady i zalety

Zabiegi pielęgnacyjne wcale nie są zamkniętym tematem. W związku z tym pojawia się coraz więcej trendów w tej kwestii, a do jednych z nich należy sauna do twarzy. Na czym polega ten zabieg i jakie są jego plusy i minusy?

Pielęgnacja jest ważnym tematem dla każdej kobiety, która dba o swoją urodę. Zależy nam na tym, aby wszystkie podejmowane przez nas działania prowadziły do tego, że będziemy wyglądały coraz lepiej. A już z pewnością nie gorzej. Dlatego coraz większe zaciekawienie budzi sauna do twarzy, której zadaniem jest głównie oczyszczenie naszej skóry. Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów, który maja usprawnić wykonywanie zabiegu sauny do twarzy. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Zalety zabiegu sauny do twarzy

twarz Azjatki wyłaniająca się zza wody
Tak jak każdy inny rodzaj zabiegu sauna do twarzy posiada swoje wady i zalety.

Zabieg sauny do twarzy wykonuje się w naprawdę bardzo prosty sposób. Do jego wykonania potrzebujemy zaledwie dużej miski, gorącej wody, olejków eterycznych oraz ręczniku. Wodę musimy zagotować, wlać do miski i wymieszać z kilkoma kroplami olejku. Następnie wystarczy się pochylić nad miską z ręcznikiem na głowie. To wszystko! Podczas zabiegu pory się rozszerzają, skóra pozbywa się toksyn i usuwa nadmiar sebum.

Tak zwana parówka niewątpliwie ma szereg zalet. Należy do nich przede wszystkim to, jaki efekt uzyskujemy po zabiegu. Wówczas możemy cieszyć się oczyszczoną, wygładzoną i nawilżoną skórą. Ten zabieg podejrzewa się również o działanie odmładzające. Drugą wielką zaletą sauny do twarzy jest niski koszt wykonania zabiegu. Jego jedyny koszt to olejki, które łączymy z wodą.

Sauna do twarzy — największe wady

Zwykło się mówić, że każdy medal ma dwie strony. Nie inaczej jest w tym przypadku — sauna do twarzy ma pewne wady. Wśród nich można między innymi wymienić to, że jest doskonałym wstępem do pozostałych zabiegów. Dlaczego jest to wada? Rozszerzone pory zachęcają do pozbycia się wszystkich zanieczyszczeń, a takie mechaniczne działanie na naszej skórze może doprowadzić do pojawiania się ran, a w długotrwałej konsekwencji nawet blizn.

Parówki na twarz nie sprawdzą się również w przypadku kobiet posiadających cerę wrażliwą, naczynkową lub nadreaktywną. Wysoka temperatura, która jest podstawą zabiegu może prowadzić do podrażnień. Należy więc pamiętać, że sauna do twarzy nie jest polecana dla wszystkich kobiet.