kobieta ubrana zimowo czytająca książkę na tle budynków
Recenzje

Zimowe czapki damskie – jaką wybrać?

Aktualnie żyjemy w dobie dodatków, z tego względu przykładamy do nich coraz to większą uwagę. Każda pora roku charakteryzuje się specyficznymi dla siebie elementami uzupełniającymi naszą garderobę, a zimą są to niewątpliwie czapki. Jaką więc wybrać, żebyśmy nie tylko nie zmarzły, ale również przyciągały wzrok? Przedstawiamy najmodniejsze fasony czapek damskich!

Chociaż byłyśmy do tej pory przyzwyczajone do tego, że zimowe czapki zazwyczaj dobierałyśmy tak, żeby pasowały do naszej kurtki lub szalika, to teraz warto zacząć się kierować innymi zasadami. Jedno jest pewne – czapka to obowiązkowy element naszego zimowego outfitu, jeżeli chcemy wyjść z domu. Dlatego warto jest ją nosić z przyjemnością. Jeżeli więc nie przypadnie nam do gustu żadna z modnych propozycji, to nie ma sensu zmuszać się do jej noszenia. W końcu innymi dodatkami również możemy ożywić naszą stylizację.

Najmodniejsze modele czapek – zima 2018

kobieta ubrana w beret na ławce w parku
Modne berety w tym sezonie na szczęście są także bardzo praktyczne. Nie musisz martwić się już, że zmarzniesz!

W tym sezonie rządzą klasycznie, wełniane czapki typu beanie. I jest to również propozycja, która ma szansę na zdobycie serca wielu kobiet. Szczególnie, jeżeli dotychczas właśnie takie zimowe czapki wybierałyśmy – nie ma żadnego powodu, żeby to zmienić. Bo po co zmieniać sytuację, w której nosimy to, co lubimy, w czym jest nam ciepło i dodatkowo wyglądamy modnie? Najmodniejsze są te kolorowe i wzorzyste. Warto jeszcze pamiętać, że im grubszy splot, tym lepiej!

Wełniana, klasyczna czapka to rozwiązanie najbardziej praktyczne, ale są również inne. Modnymi czapkami na zimne dni są również berety. To dobry sposób na to, żeby ocalić nasz styl paryżanki zimą, jeżeli właśnie tak lubimy się ubierać. Jeżeli jednak nie potrafimy sobie wyobrazić jak beret miałby nas skutecznie ochronić przed zimnem, to już przychodzimy z wyjaśnieniami. Chodzi tutaj konkretnie o gruby, wełniany beret.

Kolejną ciekawą propozycją nakrycia głowy na jesień są kaszkiety. Te nieśmiało pojawiają się w trendach już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz przeżywają swój prawdziwy rozkwit. Mogliśmy je podziwiać na pokazach mody najbardziej znanych nazwisk, z tego względu budzą coraz większe zainteresowanie. Bez problemu możemy znaleźć kaszkiety sztruksowe, filcowe i skórzane. Jest z czego wybierać!