kobieta w ołówkowej spódnicy
Poradnia modowa

Spódnica ołówkowa – jak dobrze wyglądać w każdym rozmiarze?

Spódnice ołówkowe często nazywa się jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby. I nic w tym dziwnego – na ich bazie możemy zbudować wiele różnych stylizacji. Jednakże wiele kobiet, zwłaszcza noszących większy rozmiar, stroni od tego typu spódnic. A można w nich wyglądać świetnie bez względu na rozmiar!

Każda z nas lubi dobrze wyglądać i nic w tym dziwnego. Jednak dobrze nie zawsze oznacza modnie, ale z tego również zdaje sobie sprawę zdecydowana większość z nas. Nie wszystkie dobrze czujemy się w spódnicach i często wynika to z tego, że nie jesteśmy do końca pewne, czy dobrze w nich wyglądamy. Bowiem przywykłyśmy do tego, że w ubraniach dopasowanych do naszego ciała dobrze wyglądają tylko te kobiety, które cieszą się nienaganną sylwetką. My jednak chcemy udowodnić, że nawet w rozmiarze xxl możemy naprawdę świetnie wyglądać w ołówkowej spódnicy.

Jak dobrze wyglądać w ołówkowej spódnicy bez względu na rozmiar?

stojąca kobieta w czerwonej ołówkowej spódnicy
Każda kobieta może wyglądać świetnie w spódnicy ołówkowej. Wszystko w końcu zależy od noszonego fasonu!

Jeżeli nosimy raczej mały rozmiar, jak s lub m, to z dużym prawdopodobieństwem w każdej spódnicy ołówkowej będziemy się naprawdę świetnie prezentować. Musimy jednak pamiętać, żeby wybrać rozmiar, który jest do nas idealnie dopasowany. Wybór za dużej lub zbyt małej spódnicy może skutkować tym, że wcale nie będziemy wyglądały korzystnie. A już na pewno w ten sposób nie podkreślimy naszej sylwetki, a możemy jej takim działaniem zaszkodzić.

Z kolei w przypadku krągłej sylwetki, musimy jeszcze większą uwagę przykładać do wyboru ołówkowej spódnicy. Bo ta nie wybaczy nam kompletnie żadnego błędu. Co więcej, wybierając odzież musimy robić to na tyle sprytnie, by tym działaniem zatuszować wszelkie niedoskonałości naszego ciała.

Dobrym wyborem będzie spódnica ołówkowa z pionowym rzędem guzików, która sprawi, że będziemy wyglądały na szczuplejsze, niż jesteśmy w rzeczywistości. Musimy pamiętać też, że wkładanie bluzki lub koszuli za górną krawędź spódnicy może nam nie wyjść na dobre, bo w ten sposób tylko podkreślić krągłości naszego brzucha. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wypuszczenie koszuli na wierzch.