czarna kobieta stojąca na dróżce w tle jesienny krajobraz
Poradnia modowa

Współczesne ofiary mody – największe błędy w stylizacjach

 

To, jak daleko kobiety się aktualnie posuwają w tworzeniu swoich stylizacji często może nawet budzić nasz niepokój. Co prawda swojego czasu trend na brzydotę cieszył się dużym zainteresowaniem, ale przesada w żadnym kierunku nie jest wskazana. Czasami jest tak, że po prostu źle łączymy części naszej garderoby, bo nie wiemy jak robić to poprawnie. To da się naprawić!

Czasami jest tak, że kobiety nakładają na siebie zbyt dużo. I zamiast wyglądać dobrze, to prezentujemy się jak klaun w stylizacji, nad które przecież spędziliśmy tyle czasu. Innym razem z kolei nakładamy na siebie zbyt mało i zdecydowanie za dużo ciała odsłaniamy. To też nie jest dobry kierunek, w którym powinien zmierzać nasz ubiór. Zdarza się jednak tak, że popełniamy błędy jednocześnie uważając się za wielką modową specjalistkę. Zdecydowanie nie należy tego robić przed zaciągnięciem opinii naszych znajomych…

Przewodnik – jak się nie ubierać 

kobieta stojąca bokiem do kadru
Zwykle od przybytku zwykle głowa nie boli – nawet we wzorach na ubraniu. Radzimy jednak by stosować zasadę minimalizmu w tworzeniu stylizacji.

Jeżeli jesteśmy na bieżąco z trendami modowymi, to pewnie wiemy jak się ubierać, co jest aktualnie na topie, a czego powinnyśmy unikać. My jednak nie zamierzamy pisać kolejnego artykułu o tym, co powinnyśmy nosić, żeby wyglądać dobrze. Zamierzamy się skupić na tym, czego nie nosić, żeby – wyolbrzymiając – nie wyglądać fatalnie.

Przede wszystkim warto się kierować zasadą co za dużo, to niezdrowo. Klęska urodzaju dotyczy również sektoru fashion. Stylizacje, które przypominają namiot, nawet połączone ze stylowymi dodatkami i butami wcale nie służą naszej figurze. I już dawno wyszły z mody, więc warto czasami śledzić nagłówki modowych czasopism, czy portali. Po to, żeby mieć pewność, że naprawdę mamy szansę dobrze wyglądać.

Po drugie, odsłanianie zbyt wiele ciała w skrajnych wypadkach może sprawić że będziemy wyglądać jak dama lekkich obyczajów. A nie zawsze taki look chciałybyśmy osiągnąć. Z tego względu warto unikać ubrań, które swoim wyglądem przypominają bardziej bieliznę. Podobnie jest z eleganckimi sukienkami – rozcięcia są naprawdę bardzo seksowne. Ale zdecydowanie przesadzone, jeżeli sięgają tak wysoko, że uniemożliwiają nam założenie bielizny.


Po ostatnie zaś – trzecie – staramy się unikać zbyt wielu wzorów w naszej stylizacji. Połączenie panterki, kraty i kwiatów to prawdziwa modowa katastrofa, więc zachowanie umiaru jest ważnym wyznacznikiem tworzenia stylizacji. Warto się ograniczyć do jednego wzoru na naszych ubraniach, a możemy być pewne, że będziemy dobrze wyglądały