kobiece ręce trzymające się za spódnicę midi w kolorze granatowym na tle parku
Poradnia modowa

Idealne spódnice na Wigilię!

Każda z nas coraz częściej zaczyna myśleć o Świętach, bo te zbliżają się coraz większymi krokami. Dlatego najwyższa pora, żeby skompletować swoją garderobę na ten magiczny czas. Najczęstszym wyborem na ten czas są sukienki i spodnie, warto jednak wyłamać się z tego schematu i postawić na spódnice!

To, że kobiety w spódnicach dużo rzadziej można widywać przy wigilijnym stole niż te w sukienkach i spodniach, jest faktem. Spódnica z niewytłumaczonych względów cieszy się mniejszą popularnością, a przecież łączy w sobie zalety sukienki i stylizacji ze spodniami. Jest równie wygodna co sukienka, a można do niej dobrać ciekawą górę, jak w przypadku spodni. Z tego właśnie względu zachęcamy do wkładania spódnic w ten świąteczny, magiczny czas! Przedstawiamy najciekawsze opcje, których zakup warto rozważyć.

Jakie spódnice damskie wybrać na Wigilię? Najciekawsze propozycje!

kobiece nogi widoczne ze spódnicą midi z niewielkim tatuażem i ubrane w szpilki
Spódnice umożliwiają większą elastyczność w uzupełnieniu stylizacji

Aktualnie dużą popularnością cieszą się spódnice z eko skóry, więc taki wybór z pewnością okaże się trafiony. Szczególnie fason z ciekawym detalem – jak na przykład koronkowym pasem przy dolnej krawędzi – będzie wyglądał bardziej interesująco. Taką spódnicę w czarnym kolorze możemy połączyć z czerwoną koszulą. Ten strój zdecydowanie wpisze się w świąteczny klimat, a połączenie czerni i czerwieni jest ponadczasowe!

Inną ciekawą opcję na wigilijną wieczerzę są rozkloszowane spódnice z wytłoczonym wzorem. Na przykład takie z zygzakiem. Dodatkowo mogą być ozdobione srebrzystą nitką, żeby jeszcze bardziej wpasować się w świąteczną atmosferę. Takie ubranie już będzie stanowiło centralny punkt naszej stylizacji, więc możemy dobrać do niego zwykłą koszulę, lub elegancką bluzkę. I gotowe!

Jeżeli żaden w wyżej wymienionych fasonów nie wpasowuje się w nasze gusta, to możemy również rozważyć zakup plisowanej spódnicy na taką okazję. Te ostatnio wracają do łask i wyglądają bardzo ciekawie, więc również nie potrzebują zbyt wiele uwagi w stylizacji. Warto pamiętać, że spódnice mają przewagę nad sukienkami. Ze względu na to jaką górę do niej dobierzemy, to możemy uzyskać zupełnie odmienne looki. To zdecydowanie bardziej uniwersalne ubranie!