kobieta patrząca się w kadr na tle ciemnozielonego muru
Inspiracje

Zimowe stylizacje w rozmiarze plus size!

Dobór odpowiedniej garderoby kobiecie w rozmiarze plus size może przysporzyć trochę problemów. Ubrania w większych rozmiarach nie są łatwo dostępne, a jeżeli już coś uda się nam znaleźć, to nie zawsze jest to odpowiednie do naszej figury. Jakie więc ubrania wybierać, żeby wyglądać i czuć się dobrze?

Nieważne, jaki nosimy rozmiar – jako kobiety zawsze chcemy się czuć atrakcyjne. Chociaż jest to zadanie nieco trudniejsze w rozmiarze 44 niż 36, ale wcale nie niewykonalne. Wystarczy wiedzieć, jakich ubrań powinniśmy unikać, a jakie kroje dobrze na nas wyglądają. Jeżeli naszą figurę cechują bujne kształty, to już z pewnością wiemy, w czym wyglądamy dobrze. Jeżeli jednak nie – przedstawiamy najciekawsze pomysły na zimowe stylizacje w rozmiarze plus size!

Zimowe stylizacje od rozmiaru 44

śmiejąca się kobieta plus size na tle konar drzew
Rozmiar nie ma żadnego znaczenia w zbudowaniu zimowej stylizacji z sukcesem

Chociaż definicja rozmiaru plus size sięga znacznie wcześniej niż rozmiar 44, to chcemy zachować zdrowy rozsądek i nie prezentować stylizacji plus size na przykładzie kobiety noszącej rozmiar 40. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dużo Pań nosi rozmiary dużo większe, więc chcemy, żeby określenie plus size rzeczywiście rzucało się w oczy.

Co sprawdzi się zima u kobiet o większych wymiarach? Przede wszystkim warto jest postawić na sukienki, oczywiście nie takie dopasowane, ale dobrane odpowiednio do naszej figury. Musimy brać pod uwagę nie tylko to, że mamy więcej ciała, ale również to, jaki mamy typ sylwetki. Inne sukienki się sprawdzą u kobiet o budowie jabłka, a inne u gruszek. Niemniej jednak warto stawiać na takie części garderoby o prostym kroju, który jednak nie jest dopasowany. Ciekawą nowinką jest fakt, że w tym sezonie możemy je łączyć nawet ze spodniami!

W swojej szafie warto mieć również tuniki. To nie tylko bardzo wygodne ubranie, ale również niesamowicie stylowe. Tuniki zakrywają bowiem większą część naszego ciała, a przede wszystkim uda, które bardzo często są masywne, jeżeli nosimy większy rozmiar. Szczególnie asymetryczne kroje mogą ciekawie wyglądać połączeniu z legginsami, więc warto takie ubrania posiadać w swojej szafie! Na przykład takie swetrowe świetnie sprawdzą się na zimne dni.