złota broszka w kształcie winogron na czarnym tle
Inspiracje

Broszki w nowoczesnych stylizacjach!

Jeżeli myślimy o broszce, to najczęściej kojarzy się nam ona z naszą babcią i staromodnymi czasami, kiedy był to dodatek każdej eleganckiej kobiety. Nie jest jednak tak, że broszki są zarezerwowane tylko dla tamtych czasów. Z powodzeniem odnajdą się również w nowoczesnych stylizacjach, tylko trzeba dać im na to szansę!

Broszka to element ozdobny naszej odzieży. Chociaż były długi czas nieobecne w modzie kobiecej, to aktualnie wracają do łask w wielkim stylu. Warto mieć chociaż jeden egzemplarz takiej ozdoby, który aktualnie wcale nie jest zarezerwowany tylko dla starszych kobiet, ale i te młode mogą po nie sięgać z powodzeniem!

Broszka – ciekawy dodatek do każdej stylizacji

To, że broszki są ciekawym dodatkiem do praktycznie każdej stylizacji nie ulega wątpliwości. Te jednak może budzić to, czy wszystkim kobietom takie akcesorium przypadnie do gustu. Można śmiało stwierdzić, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny. W końcu każdy trend ma swoich przeciwników i zwolenników.

Broszki można łączyć z płaszczami, sukienkami, swetrami i każdą inną częścią naszej garderoby. Będą stanowiły świetną ozdobę zarówno na wieczór, jak i na dzień. Jedynie od nas zależy w jakich sytuacjach postanowimy ją wykorzystywać. Warto zaznaczyć, że nawet połączona z letnią sukienką może wyglądać naprawdę ciekawie i dodać jej odrobinę elegancji.

złota broszka z perłą w środku na jasnym tle
Broszki w stylu minimalistycznym nie tylko dodadzą klasy, ale także nietuzinkowości w stylizacji

Jak wybrać odpowiednią broszkę ozdobną?

Trzeba jednak wiedzieć w jaki sposób wybrać broszkę, żeby była możliwie jak najbardziej uniwersalnym dodatkiem. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że broszka w zupełności wystarczy nam jako kluczowy i jedyny element naszej biżuterii. Taki subtelny, pojedynczy akcent z pewnością będzie wyglądał bardzo elegancko.

Istnieje kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze broszki. Po pierwsze – tę najczęściej przypina się na wysokości klatki piersiowej, więc zwraca uwagę na nasz biust. Z tego względu kobiety, które mają czym oddychać powinny wybierać raczej niewielkich rozmiarów ozdoby, żeby dodatkowo optycznie nie powiększyć tej części ciała.

Kolejną zasadą, którą warto się kierować przy wyborze broszki jest to, żeby swoją barwą pasowała do reszty biżuterii, którą nosimy na stałe – na przykład obrączki. Jeżeli ta jest złota, to broszka też powinna być złota. Podobnie jest z zegarkiem, jeżeli ma srebrną tarczę, to broszka powinna być w kolorze srebra.